Choď na obsah Choď na menu
 


2% z dane z príjmu - základné informácie

18. 2. 2011
2% z dane z príjmu
Občianske združenie KARPATY (IČO: 36063762, Holubyho 1, 811 03 Bratislava) vzniklo v roku 1997 transformovaním nadácie rovnakého mena. Jeho cieľom je o. i. propagácia výprav, ktoré sú prínosom z poznávacieho a športového  hľadiska. Podporuje aktivity, zamerané na spoznávanie, zdokumentovanie a ochranu necivilizovanej prírody a málo narušených ľudských kultúr. Opiera sa o životné koncepcie nefalošného návrat človeka k prírode a k sebe samému. Šíri nové poznatky zo stále zmenšujúcich sa oblastí terra incognita. Propaguje alternatívny životný štýl, toleranciu k prírode a k odlišným kultúram. Podporuje podujatia, ktoré nepodľahli komercii, konzumizmu, exhibicionizmu a „piárizmu“.
Plodom tých snáh je aj 28. ročník medzinárodného stretnutia expedičných turistov a netradičných cestovateľov EXPEDÍCIE 2014. Zakladatelia,  organizátori a spolutvorcovia tohto svojho druhu najstaršieho podujatia  našej vlasti sú aj zakladatelia a aktivisti OZ KARPATY.
Ak ste sa ešte nerozhodli čo s dvojpercentnou daňou, je tu možnosť podporiť ďalší 27. ročník. Technické rady nájdete v prílohách.
 
Svetozár Krno, predseda OZ Karpaty